CodeIgniter podręcznik użytkownika wersja 2.2.0


Instrukcja instalacji

CodeIgniter może zostać zainstalowany w czterech prostych krokach:

  1. Rozpakuj paczkę CodeIgniter.
  2. Wgraj foldery CodeIgniter na serwer. Plik index.php będzie rozpoznawany jako folder root.
  3. Otwórz plik application/config/config.php i ustaw swój bazowy URL. Jeżeli chcesz używać kodowania dla plików sesji, ustaw klucz kodowania.
  4. Jeżeli planujesz korzystać z baz danych otwórz plik application/config/database.php i ustaw dane bazy danych.

Jeżeli chesz zwiększyć poziom bezpieczeństwa przez ukrycie lokalizacji plików CodeIgniter możesz zmienić nazwy folderów system i application na coś bardziej unikalnego. Jak tylko je zmienisz edytuj plik index.php i ustaw zmienną $system_folder i $application_folder na nowe nazwy.

Najlepszą praktyką jest jednak umieszczenie obu folderów system i application poza katalogiem root, tak aby nie były dostępne z poziomu przeglądarki. Pliki .htaccess w każdym folderze ograniczają bezpośredni dostęp do każdego folderu, ale najlepszym rozwiązaniem jest ich umieszczenie poza strukturą katalogów przeglądarki.

Na systemach produkcyjnych bardzo dobrą praktyką jest wyłączenie raportowania błędów PHP oraz wyłączenie wszystkch operacji przyjaznych developerowi. W CodeIgniter, możesz to zrobić przez ustawienie zmiennej ENVIRONMENT która jest dokładnie opisana na stronie bezpieczeństwo.

To wszystko!

Jeżeli dopiero rozpoczynasz pracę z CodeIgniter, zapoznaj się z rozdziałem rozpoczęcie pracy przewodnika użytkownika aby nauczyć się budowania dynamicznych aplikacji w PHP.